Як виробити у дитини красивий почерк?

Створено : 14-Aug-2017 писати bookks Опубліковано в: Корисні матеріали для всіх. Переглядів : 229 Коментар : 0

Стрімкий розвиток комп’ютерних технологій привів до того, що цінність звичайного гарного почерку дуже знизилась. Більшість текстів набирають за допомогою комп’ютера, а від руки пишуть лише коли є крайня потреба. Але красивий почерк залишається дуже важливим, оскільки він підвищує імідж людини в багатьох ситуаціях, наприклад коли потрібно заповнити документи про роботу, або при вступі до інституту.

Чому гарний та акуратний почерк дуже важливий для дитини?

 1. По перше це дуже корисно для загального розвитку, тому, що впливає на мілку моторику та розумові здібності.

 

 1. Неохайний почерк, криві нечіткі букви це прямий шлях до помилок.

 

 1. Маючи поганий почерк дитина не може випрацювати вправність грамотного письма, тому, що не може розібрати та зрозуміти написане власноруч.

 

 1. Якщо не «поставити» почерк в початковій школі, в майбутньому школярик просто не зрозуміє що він записує до зошита.

 

 1. В початкових класах часто знижують оцінки за неохайне письмо.

 

 1. Каліграфія допомагає розвинути такі риси характеру, як зібраність, терпіння, посидючість, естетичне сприйняття.

 

Знаючі як важливо дитині вміти грамотно та красиво писати навіть такі прогресивні люди, як співробітники eBay, Hewlett-Packard, Yahoo та Apple віддають своїх дітей до шкіл, в яких немає комп’ютерів та діє класична шкільна програма.

Як виробити у дитини красивий почерк без сліз та виривання листків з зошита?

Як навчити дитину писати грамотно? 10 перевірених способів

Створено : 18-Jul-2017 писати bookks Опубліковано в: Корисні матеріали для всіх. Переглядів : 110 Коментар : 0

Людина з гарною освітою має всі шанси добитись успіху у своєму житті. А міцним фундаментом для майбутньої блискучої освіти виступає вміння писати грамотно. Пропонуємо вам колекцію порад, які допоможуть навчити дитину писати без нудьги та з задоволенням.

No1: Терпіння та орієнтація на результат

Пам’ятайте, що навчання письму це довгий процес. Для того щоб дитина потоваришувала з орфографією та навчилась писати гарно та без помилок – запасіться терпінням, та пам’ятайте що без падінь та перешкод на шляху до довершеного результату вам не обійтись.

No2: Нехай дитина читає якомога більше

Вчені давно встановили факт, що діти які полюбляють читати, пишуть набагато грамотніше ніж ті, хто читати не любить. В пригоді вам стане класична дитяча література, оповідання та казки, захоплива фантастика та вірші. Читання є своєрідним тренажером для розвитку зорової пам’яті. Під час читання дитячі очі ніби то «фотоапарат» фіксують слова, а потім під час письма пригадують їх та відтворюють.

No3: Частіше читайте вголос

Таким чином ви допоможете розвинути слухову пам'ять сину або доньці. Але промовляйте слова виразно, як пишеться в книжці, або можете промовляти їх по складах. Коли читаєте, робіть паузи в тих місцях, де знаходяться крапки, коми та інші знаки. Для таких вправ використовуйте наочні посібники, також корисними будуть спеціалізовані методичні вправи для відповідного віку.

No4: Нехай дитина обере улюблену книжку та щодня переписує 5-10 сторінок з неї

Такий спосіб допомагає випрацювати вміння писати без помилок, навіть тим діткам, у яких спостерігаються значні проблеми з орфографією. Причому це вміння зберігається на протязі усього життя.

Як навчити дитину читати?

Створено : 15-Jun-2017 писати bookks Опубліковано в: Корисні матеріали для всіх. Переглядів : 126 Коментар : 0

В умовах сучасної реальності дитину не візьмуть до першого класу, якщо вона ще не навчилась читати. Тому, питання як навчити дитину читати, е одним з самих популярних серед дбайливих батьків. Як не розгубитись в різноманітті навчальних методик, та не нашкодити неправильними діями? Розбираймось.

 

Що означає уміння читати?

Для цього недостатньо вивчити алфавіт, складати слова та речення. Суть навчального процесу в тому, щоб дитина вміла засвоювати та осмислювати прочитане.

А у нас донька в два роки вже читала, а у сусіда син вірші з року декламує. А ваш вже коли почне?

Подібні розмови можна почути досить часто. Звичайно кожні батьки тішаться успіхами свого малюка, та прагнути виростити майбутнього Ейнштейна. Але чи завжди є корисним такий стрімкий розвиток?

Лікарі невропатологи попереджують, що дуже раннє навчання дитини читанню може їй зашкодити. При цьому не мається на увазі, якщо ви самі читаєте казки та оповідання своєму малюку. Людський мозок розвивається поступово. Якщо інтенсивно навантажувати ті його відділи, які поки ще не готові до повноцінної роботи, можуть виникнути такі психологічні проблеми, як підвищена збудливість і гіперактивність.

 

Ознаки фізіологічної готовності дитини до читання

 

 • Мова повністю сформована;

 

 • фонетичний слух розвинутий на достатньому рівні;

 

 • не має плутанини в поняттях вправо-вліво, вверх-вниз, маленьке-велике, гаряче-холодне;

 

 • відсутні порушення ритму мови, мелодики, та логопедичних проблем.
 •  

 

Оптимальний вік, в якому дитина психологічно і фізіологічно готова навчатись це 4,5 -5 років.

 

Яку методику обрати?

Як підібрати рюкзак чи портфель для школяра - поради батькам.

Створено : 02-Jun-2017 писати bookks Опубліковано в: Корисні матеріали для всіх. Переглядів : 280 Коментар : 0

Обираючи рюкзак або портфель для дитини ми прагнемо щоб він був гарним, зручним та мав доступну вартість. Крім того цей атрибут обов’язково повинен бути міцним, адже всі знають як йому дістається в процесі носіння.  Портфель можуть жбурляти на підлогу, їздити на ньому, набивати по самий край, та навіть використовувати як м’яч. І це далеко не повний список того, що спадає на думку школярам.

Щоб ваше придбання зберегло свій гарний вигляд та залишалось цілим на протязі усього навчального року, обирайте шкільні ранці, які відповідають загальним стандартам якості та нормам безпеки використання.

На що особливо варто звернути увагу при виборі?

Саме важливе питання, яке хвилює батьків - безпека даного аксесуару для дитячого здоров’я. В шкільному віці росте та формується хребет, тому носіння дуже важких або неправильних за формою рюкзаків може викликати сколіоз (викривлення хребта). Пропонуємо корисну інформацію по кожній складовій якості та безпеки рюкзака, що допоможе вам зробити правильний вибір.

Розмір

Ідеальний варіант повинен бути компактним, не замалим, але й не завеликим.  Величезний ранець на спині малюка першокласника викликає не лише здивування, також це досить небезпечно для дитячої спинки. Не купляйте на виріст, тому, що через зміщення центру тяжіння носити його буде зовсім не зручно. Під час примірки зверніть увагу на те, щоб наповнений ранець зручно сидів на спині, не давив, не натирав поперек та шию дитини.

Форма

Для учнів початкової школи найкраще підійдуть ранці з жорсткою каркасною спинкою. Такі аксесуари гарно тримають форму, в них не мнуться підручники та зошити, а вміст портфелю не тисне на спину дитини. Деякі виробники пропонують варіанти з жорсткою ортопедичною або анатомічною спинкою, завдяки якій підтримується правильна постава, а вага розподіляється рівномірно. М'яка підкладка з сітчастого матеріалу перешкоджатиме потінню спини школярика при контакті з портфелем. Рюкзаки без твердого каркасу підійдуть лише для старшокласників.

Матеріал

Ідеально якщо це буде стійка до вологи, міцна нейлонова тканина. Її дуже важко забруднити та завжди легко випрати. Нижня частина виробу повинна, бути захищена пластиковою чи гумованою вставкою, це захистить зошити та підручники від пошкоджень та намокання. Шви повинні бути рівними та акуратними, не стирчати та розпускатись.

Лямки та ручка

Чим ширші лямки тим зручніше носити ранець чи рюкзак на спині. Звичайно вони повинні мати однакову довжину, не врізатись в спину при носінні, бути міцними та піддавати регулюванню. Оптимальна ширина приблизно 4-5 см. Для того, щоб вірний щоденний супутник школяра не завдав йому незручностей, матеріал лямок має бути приємним на дотик. Добре якщо всередині лямок буде прокладена смужка з пружного еластичного матеріалу.

Для додаткової підтримки хребта та запобігання падінню лямок є варіанти з передньою стропою та пряжками. Стосовно ручки: якщо ви хочете щоб дитина більше часу носила портфелик на спині, обирайте моделі з тонкою ручкою, що врізається в руки. Носіння на спини буде кориснішим для дитячого хребта.

 

 

Книжки стимулюють розвиток мозку

Створено : 20-May-2017 писати bookks Опубліковано в: Корисні матеріали для всіх. Переглядів : 119 Коментар : 0

С кожним роком цифрові технології розвиваються все швидше. Звичайній паперовій книжці дуже важко конкурувати з величезною кількістю сучасних гаджетів. Багато людей віддає перевагу аудіо книгам, фільмам та  простим розважальним іграм. Це досить зручна розвага, яка не вимагає багато зусиль. Але такий спосіб отримання інформації приносить дуже мало користі в порівнянні з класичними печатними виданнями. Довготривалий перегляд телепередач та комп’ютерні ігри негативно впливають на розвиток мозку.

Нещодавно британські нейрофізіологи провели ряд досліджень, результати котрих показали, що регулярне читання дуже позитивно впливає на інтелект, розвиває розумові здібності, логіку та пам'ять. Вчені з Оксфорду виявили що регулярне читання надає не тільки корисну інформацію, а й тренує пізнавальні можливості та стимулює ті відділи мозку, які відповідають за концентрацію уваги, аналітичні здібності та швидкість мислення.

 

Читання - ефективний та доступний тренажер для мозку. Перевірено!

 

Звичка читати регулярно є дуже корисною. Ви отримуєте нові знання, поповнюєте запас слів, та вчитесь аналітичному мисленню. Змістовна художня література сприяє ефективній роботі головного мозку та зупиняє процеси старіння його клітин.

 

Чому потрібно читати в будь-якому віці?

 

 

 1. Читаючи, ми отримуємо нову інформацію, необхідну для розвитку інтелектуальних здібностей.

 

 1. Гарна книга дає змогу розслабитись, та знімає стрес. Вчені довели, що всього 7 хвилин читання здатні в 2 рази знизити рівень стресу людини. І це відбувається набагато швидше, ніж під час прослухування пісень чи під час прогулянки.

Як відірвати дитину від мультиків та комп'ютера?

Створено : 09-May-2017 писати bookks Опубліковано в: Корисні матеріали для всіх. Переглядів : 180 Коментар : 0

Більшість дітей просто обожнює мультики. Багатьох батьків це цілком влаштовує: дитина не бігає, не заважає, не потребує до себе уваги, а просто сидить та спостерігає за пригодами улюблених персонажів. Поки малюк зайнятий планшетом, телевізором, або комп’ютером, мама може зайнятися домашніми справами, чи трошки відпочити. Крім того мультфільми не тільки розважають, але й можуть надати багато корисної інформації для розвитку дитини. Але у цієї на перший погляд нешкідливої розваги є і багато мінусів.

   Чому проводити багато часу за комп’ютером та переглядом мультиків шкідливо?

 

•           Лікарі застерігають: малюкам та дошкільнятам не можна проводити за телевізором або ноутбуком понад 20-25 хвилин у день. Це негативно впливає на зір, викликає гіподинамію, різноманітні порушення постави, ожиріння та затримку розвитку м'язового апарату;   

 

•           яскраві кольори та постійна зміна картинок перевантажують нервову систему, а це в свою чергу може привести до порушень сну, апетиту та навіть заїкання; 

 •  дивлячись мультики, дитина на якийсь відрізок часу випадає з реального життя;
 • і наостанок: ніякі розважальні передачі, комп’ютерні ігри та мультфільми не замінять живого спілкування з батьками та рідними. А нестача такого спілкування в майбутньому приводить до непорозумінь, психологічних проблем та конфліктів.

 

Саме тому такі «легкі» розваги потрібно обмежувати та «видавати» невеликими порціями. Але дуже часто буває важко відірвати малюка від комп'ютера чи телевізору без істерики та сліз. Чи можна зменшити час перегляду мультфільмів без вдавання до кардинальних дій? Так звичайно. Прекрасною альтернативою комп’ютеру, телевізору та планшету стануть дитячі книги.