Підліток та книжки: знаходимо точки дотику

писати bookks Опубліковано в: Блог Дата створення : 2017-05-27 Переглядів : 171 Коментар : 0

Малюка, якій ще тільки вчиться пізнавати світ зацікавити читанням легко. Для цього варто лише показати йому книжечку з яскравими ілюстраціями та почати читати її с різною інтонацією. На жаль, з підлітками це вже не працює. В наші часи навіть самій корисній та цікавій книзі дуже важно конкурувати з комп’ютерами та всілякими гаджетами. Але ж дуже хочеться зацікавити 12-14 річну дитину літературою, тому ще дійсно корисно та необхідно для його гармонійного розвитку.

Зробити так, щоб книга сподобалась підлітку та він сам виявив бажання проводити час за читанням, досить важко, але реально. Давайте пробувати.

Правило No1:Ні диктатурі, примусу та шантажу

 Ні в якому разі не заставляйте підлітка читати! Навіть якщо ви повністю впевнені, що книга на 99,9% йому сподобається. Перехідний вік це час бунтарства, демонстративного виявлення свого «Я» та становлення особистості. Примушуючи, або шантажуючи ви викликаєте зовсім зворотну реакцію.

Якщо ви не хочете щоб художня література викликала у дитини тільки позитивні емоції, не встановлюйте умов, типу « Хочеш гуляти/сходити на дискотеку/пограти в комп’ютерні ігри – прочитай 30 сторінок!». Дитина то виконає вашу умову, але читання стане для неї своєрідним ворогом, який стоїть на перешкоді улюбленому заняттю.

Правило No2: Розкажіть дитині про свої враження від прочитаного

Це досить банальний, але дієвий метод. Навіть якщо підліток не читав тої книжечки, якою ви захоплюєтесь, розкажіть йому про цікавість сюжету, або ситуації які могли б його сподобатись. Розказуйте. Передавайте враження. Розмовляйте.

Правило No3: Пропонуйте літературу про улюблених персонажів, супергероїв та зірок

Коли людина чимось захоплена, вона намагається знайти максимум інформації по темі. Культовий Гаррі Поттер або будь-які популярні вікові видання зможуть викликати бажання їх прочитати. Більшість сучасних видавництв зараз випускають книжки про все що актуально, тому ви без перешкод знайдете чім зацікавити вашого читача.

Правило No4: Детективні видання – найкращий спосіб привчити підлітка до читання

Тут все зрозуміло – інтрига, захопливий сюжет, неочікуване закінчення. Ідеальний вибір для підлітка. Дитячі детективи завжди займають верхні сторінки у рейтингу популярних підліткових видань. Читач не лише захоплюється сюжетом, а і починає асоціювати себе з головними героями, а це одне з важливих правил успіху у дитини. Купити книгу детективного жанру легко. В нашому інтернет магазині ви знайдете великий вибір дитячих детективів від найкращих видавництв.

Правило No5: Зовсім не важливо, що читає підліток

Не засмучуйтесь, коли в 12 років ваша дитина не хоче знайомитись з поезією Тараса Шевченка або будь якими книжками зі шкільної програми. Те що, її не хвилюють традиційні для підлітків автори - також не біда, якщо підліток виявляє бажання до самостійного читання, це вже добре. Не відбирайте в нього книги зі страхітливими на ваш погляд назвами. Як і багато інших занять читання є звичкою, для закріплення котрої потрібен час. Через етап не корисної літератури проходять майже всі, інакше потім буде неможливо оцінити гарну книжку. Дайте підлітку свободу вибору, а через деякий час він і сам почне обирати гарних авторів.

Не існує єдиного гарантованого методу, який би на 100% допоміг навчити підлітка читати, але якщо використовувати способи, запропоновані вище, ви обов’язково зможете викликати у нього непідробний інтерес до книжок.

Теги :

Залишити коментар

Captcha